Ankstyvą liepos 1 d. rytą 50 projekto dalyvių išvyko iš Veprių į Dzūkiją. Pakeliui sustojome Punioje, užlipome ant nuostabaus Punios piliakalnio, klausėmės pasakojimų apie jo istorinę bei legendinę praeitį. Butrimonyse apžiūrėjome labai įdomų fontaną. Jis yra vienintelis toks Lietuvoje: kolbos formos, viduje sukasi vandens sūkurys. Per fontano sieną bėga vanduo, kuris sukuria nepakartojamą vaizdą. Važiuodami iš Butrimonių į Pivašiūnus sustojome prie karaimų mečetės Raižiuose. Šiose vietose vaikystę leidęs Dainius Abeciūnas pasakojo prisiminimus apie totorius, jų papročius.
Pivašiūnų amatų centre apžiūrėjome amatų meistrų darbų ekspoziciją. Po to dalyvavome dzūkiškų bandų kepimo edukacijoje, sužinojome bandų kepimo ant kopūsto lapo subtilybes, apžiūrėjome krosnį, kurioje kepamos bandos. Edukacijos metu klausėmės įdomios muzikinės programos, kurioje skambėjo dzūkiškos dainos bei linksmi pašmaikštavimai. Didelį įspūdį paliko Pivašiūnų bažnyčia bei joje esantis, retai kur Lietuvoje aptinkamas apeinamas altorius.
Mūsų kelionės maršrutas tęsėsi į Metelių regioninį parką. Nuostabu buvo pažvelgti į Dusią ir Metelį iš Metelių apžvalgos bokšto. Ties Metelių regioninio parko direkcija grožėjomės nepakartojamais Dusios ežero vaizdais. Didelį įspūdį paliko apvažiavimas apie Dusią, stabtelėjimas ties Trijų Kryžių bažnyčia, išgirdome ir stebuklingo šulinio istoriją.
Nuo Prelomciškės (Dusios) piliakalnio pasukome Stebulių link. Čia vyko 3 susitikimai su Stebulių ateities bendruomenės narių sodybose ir popietė „Kuriame bendrystės tiltą“ bendruomenės namuose.
Renginiai buvo organizuoti įgyvendinant bendruomenės NVO veiklos skatinimo projektą „Kuriame bendrystės tiltą“, kuriam dalinį finansavimą skyrė Ukmergės rajono savivaldybė.
Bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė
- Dovidonienės, J. Karanecko nuotr.