Keliavome po Šiaulių kraštą

Veprių kaimo bendruomenė įgyvendindama projektą “Bendruomeniškumo ir sutelktumo skatinimas per kultūrinę-švietėjišką veiklą” suorganizavo kultūrinę-pažintinę išvyką po Šiaulių kraštą. Projektas finansuojamas  iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintos programos „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Rugpjūčio 27 d. projekto dalyviai atvyko į Šiaulius, kur nuo katedros prasidėjo pažintis su Šiaulių miesto istorija. Gidė įdomiai pasakojo ne tik apie Šiaulių katedra, kartu keliavome prie Šiaulų simbolio – Šaulio skulptūros, pasivaikščiojome po aikštę. Prie ežero apžiūrėjome geležinės lapės skulptūrą. Su įdomumu klausėmės įdomių gidės pasakojimų vaikščiodami po labai jaukų Šiaulių bulvarą, susipažinome su jame esančiais įdomesniais objektais.

Iš Šiaulių važiavome į Kuršėnus, kur vyko turininga ekskursija po dvaro rūmus, susipažinome su senųjų amatų puoselėjimu Kuršėnų amatų centre. Po to dalyvavome edukacijoje “Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu”, išgirdome, kodėl kuršėnikiams svarbus šis patiekalas, kuris ir šiandien garsina Kušėnų vardą. Pažintinės ekskursijos po Kuršėnus metu susipažinome su Kuršėnų miesto kultūra, istorija. Didelį įspūdį paliko pasivaikščiojimas pėsčiųjų tiltu, paminklas Laurynui Ivinskiui bei centrinė aikštė, Kuršėnų bažnyčios architektūra.

 Kuršėnuose susitikome su projekto partneriais – bendruomenės “Už švarų orą” atstovais. Diskutavome apie bendruomenės sutelktumo, bendruomeniškumo skatinimo problemas. Visus sužavėjo bendruomenės “Už švarų orą” jaunimo komanda, kuri savo veikla siekia, kad kušėniškiai galėtų kvėpuoti švariu oru, organizuoja kultūrinius renginius. Jie surengė mums įdomią ekskursiją į tautodailininko kuršėniškio Raimondo Baškio sodybą, kurioje susipažinome su jo medžio drožybos darbais. Sodyboje sutikome ir tautodailininko žmoną, Seimo narę Rimą Baškienę. Įdomios skulptūrų ekspozicijos, labai nuoširdus bendravimas  Baškių sodyboje visiems paliko puikius įspūdžius. Džiaugiamės, kad projekto metu pažinome bent nedidelę dalį Šiaulių krašto, susipažinome su istorija kultūra, nuoširdžiais ir įdomiais žmonėmis.