Įgyvendindami sveikatingumo programos projektą „Gyvenkime aktyviai ir sveikai“ Veprių bendruomenės namuose suorganizavome paskaitą „Savimasažai“. Ją labai nuotaikingai ir įdomiai vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė.

 

Veprių kaimo bendruomenė suorganizavo atšvaitų dalijimo akciją „Būk matomas ir saugus“. Jos metu Veprių mokykloje-daugiafunkciame centre, ikimokyklinio ugdymo skyriuje, bendruomenės namuose, įvairiose miestelio vietose buvo dalijami atšvaitai. Akcijos metu visiems buvo primenama atšvaitų nešiojimo svarba savo ir kitų saugumui.

Plaukimas baidarėmis – vienas geriausių būdų atsipalaiduoti, pasimėgauti gamta, ramybe, patirti nuotykių, gerinti sveikatą aktyviai judant. Todėl Veprių kaimo bendruomenė įgyvendina sveikatingumo programos projektą „Gyvenkime aktyviai ir sveikai“, kuriam finansinę paramą skyrė Ukmergės r. savivaldybė, suorganizavo plaukimą baidarėmis Šventosios upe nuo Ukmergės iki Veprių tilto.

Įgyvendindami projektą “Kurkime bendrystės tiltą” surengėme popietę su Stebulių ateities bendruomene jų bendruomenės namuose. Prasminga aplankius dzūkų sodybas, pajutus svetingumą, nuoširdumą, cikrą dzūkišką širdzį susitikc popietėje. Bendruomenės siela, renginių iniciatorė ir organizatorė Rita Sebastinienė pakvietė visą mūsų didžiulę grupę prie vaišių stalo pasivaišinti tradiciniais dzūkų patiekalais. Apibendrinome susitikimo įspūdžius, dėkojome vieni kitiems, kad per atsitiktinumą susipažinę toliau bendraujame, susitinkame, o juo labiau – neatsisveikiname. Planuojame naujus susitikimus, naujus projektus. Visa renginių popietė Stebulių ateities bendruomenėje buvo įspūdinga. Tos penkios valandos lankant sodybas ir bendruomeniškumo popietė Stebuliuose prabėgo nepastebimai.

Stebulių bendruomenės namuose apžiūrėjome unikalią katinų ekspoziciją. Tai Rasos Amboltienės ir jos vyro Osvaldo Amboltos hobi, įgyvendinta svajonė ir nuoširdžiai parengta ekspozicija. Rasa labai įtaigiai pristatė savo parodą, kurioje daugybė katinukų, kiekvienas turi savo istoriją. Vienų ji tikra, kitų išgalvota. Tai tikras muziejus, kuriame gausybė katinų iš viso pasaulio. Tarp jų ir anksčiau mūsų dovanotas katinukas surado savo vietą tarp kitų eksponatų ir pabuvojo ne vienoje parodoje. Mes papildėme kolekciją dar vienu Vepriuose gyvenančios tautodailininkės Vilijos Mickevičienės sukurtu dideliu katinu, kuriam važiuodami į Stebulius ir Veprio vardą išrinkome.

Svečiuodamiesi Stebuliuose aplankėme Stebulių ateities bendruomenės narių Rimanto ir Irenos Silkių sodybą, esančią greta Stebulių, Zinicos kaime. Rimantas ir Irena jubiliejiniame 10-ajame renginyje „Pirties garas“ buvo pripažinti vienais aktyviausių pirtininkų, yra gavę apdovanojimą už vasarą surengtą pirtininkų sąskrydį savoje sodyboje.